niedziela, 9 czerwca 2013

Solo czy w Duecie???

Czy zastanawialiście się kiedyś czy lepiej żyć jako Singiel czy być w związku partnerskim???
                                                            
Może zacznę od kilka wyjaśnień kim jest polski singiel. 
Od lat to zjawisko w polce było znane jako stara panna czy stary kawaler. Nie jeden z was zapewne pamięta jak babcia czy ciotka czy ktoś z rodziny użył takiego określenia. Trend Singli narodził się na w Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej gdzie w latach 70. ubiegłego wieku zidentyfikowano grupę młodych ludzi, nastawionych na szybkie kariery, a także zaspokajanie własnych przyjemności.  
W dzisiejszych czasach ludzi którzy nie mają partnera nazywa się Singlami. 
Oto definicja singla: To ktoś, kto albo nie chce się związać z drugą osobą, albo po prostu ktoś, komu trudno znaleźć bratnią duszę. Stan ten może być spowodowany rozmaitymi powodami, np. chęcią odreagowania po nieudanym związku,  brakiem czasu związanym z robieniem kariery czy niemożnością znalezienia odpowiedniego partnera, na co z kolei wpływa wybredność w doborze partnera lub nieśmiałość. Bycie singlem może przybierać charakter chwilowy lub długofalowy. Jednak z moich badań wynika iż każdy singiel dąży do tego aby spotkać bratnią duszę.
Opublikowane przez Główny Urząd Statystyczny najnowsze dane o strukturze demograficznej polskiego społeczeństwa nie budzą wątpliwości. Populacja singli nie tylko istnieje, ale systematycznie rośnie. W ciągu ostatnich dziesięciu lat liczba jednoosobowych gospodarstw domowych wzrosła o blisko jedną trzecią, do pięciu milionów. Badacze także  podkreślają, iż w 2030 r. będzie ich o dwa miliony więcej. Wniosek może być tatki że większość ludzi  nie potrafi się komunikować z drugą osobą. Chociaż porównajmy to z osobami które są w związku partnerskim. Sytuacja wygląda też nie ciekawie, ponieważ gdy rośnie liczba Singli to zarazem spada ilość osób które są w formalnych związkach. Problem  jest w tym iż Polacy są zamknięci , nie potrafią rozmawiać o swoich problemach. Jednym z pozytywów jest fakt, iż jako pierwszy badacz  Inteligenci Emocjonalnej Silngli wykazałem, że w porównaniu to osób żyjących w związkach single są bardziej neurotycznymi osobami. Chociaż Single i osoby w związkach cechują się natomiast takim samym poziomem otwartości na doświadczenie i ugodowości. Jeśli chodzi o Polskie Singielki to cechuję je niski poziom sumienności. Natomiast  Mężczyzn Singli cechuje to, że są mniej ekstrawertycznymi osobami niż mężczyźni, który są w związkach partnerskich. 
Wybór oczywiście należy do was czy zostaniecie Singlami i będziecie poszukiwali swoich drugich  połówek czy obniżycie swoje oczekiwania i będziecie się rozwijali w związkach. Taki model oczywiście rozwija człowieka i uczy relacji partnerskich z drugimi osobami.